5 pomysłów na dekoracyjne oświetlenie wnętrz

5 pomysłów na dekoracyjne oświetlenie wnętrz

Aby salon, sypialnia lub pokój dziecięcy wyglądały jeszcze piękniej, warto wybrać ciekawe oświetlenie dekoracyjne. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszymi 5 propozycjami!

Lampa stojąca z papierowym kloszem

Papierowe klosze bardzo ładnie rozpraszają światło i wprowadzają do wnętrz przytulny klimat. Co więcej, kosztują naprawdę niewiele!

W sprzedaży znajdziemy lampy stojące do ustawienia na podłodze – najczęściej mają wtedy podłużny klosz w kształcie walca. Do dyspozycji mamy też lampy stolikowe z mniejszymi kloszami. Można ustawić je na parapecie, komodzie, stole, przy telewizorze.

Girlandy świetlne

Nie tylko sprawdzą się na święta – również możemy ozdobić nimi pokoje w innych okresach roku.

Girlandy świetlne mają różne formy, na przykład popularnych Cotton Balls, czyli bawełnianych kuleczek, możemy też znaleźć girlandy z metalowymi ozdobami w kształcie ażurowych kuleczek w kolorze złotym i srebrnym. Modne są także sznury z żarówkami, które świetnie wpisują się w aranżacje loft i skandynawskie.

Lampy do ustawienia na stół

Świetna propozycja to też lampy stołowe – możemy zakupić je w stylu nowojorskim i francuskim, skandynawskim czy loftowym. Świetnie nadają się do klimatycznego oświetlenia wnętrz.

Lampy stołowe możemy także umieścić w innych miejscach, aby pięknie oświetlić pokój. Warto sprawdzić lampy Massive, ponieważ w kolekcji tej marki znajdziemy wiele kapitalnych modeli.

Latarenki na świece i LED

Drewniana latarenka lub taka, która wykonana jest z metalu – takie dodatkiem też świetnie prezentują się w różnych wnętrzach.

Latarenki możemy zakupić z miejscem na zwykłe świece albo podgrzewacze typu tea light. Możemy też wybrać bezpieczniejszą wersję ze światełkami LED na baterie.

Świece

Na koniec warto wspomnieć o zwykłych świecach – to właśnie z nimi możemy łatwo uzyskać tak zwany efekt hygge, czyli przytulności we wnętrzach.

Możemy zdecydować się na świece bezbarwne lub kolorowe, bezzapachowe lub wydzielające wspaniałe aromaty, bryłowe albo w dekoracyjnych słoiczkach i innych pojemnikach. W sklepach wybór jest ogromny!