Deski dębowe wypierają parkiet

Deski dębowe wypierają parkiet

Wbrew pozorom podłoga jest jednym z tych elementów aranżacji wnętrz, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Jej powierzchnia ma za zadanie nie tylko utrzymać ciężar mebli, ale również intensywne, często wieloletnie użytkowanie. Z tego powodu powinna być wykonana z najlepszych możliwych materiałów. Na dzień dzisiejszy są to przede wszystkim deski dębowe, które zaczynają wypierać z rynku niezwykle popularny parkiet.

 

Parkiet był modnym rozwiązaniem przez wiele sezonów pozwalając nie tylko na ułożenie na podłodze różnorakich wzorów stanowiących ciekawą ozdobę wnętrz, ale również wykorzystanie odpowiedniej kolorystyki drewna do stworzenia w pomieszczeniu przytulnej atmosfery. Wpływ na popularność tego rozwiązania miała również jego niesamowita wytrzymałość. Klepki drewniane wykorzystywane w parkietach potrafią bowiem wytrzymać nawet ponad sto lat, jeśli są regularnie cyklinowane oraz zabezpieczane odpowiednimi preparatami.

 

Dziś dobrze wykonana podłoga jest nie tylko elementem izolującym od chłodu betonowej posadzki, ale pełni również często funkcję dekoracyjną. Dlatego jej kolorystykę dobiera się zwykle na podstawie ogólnej koncepcji wystroju pomieszczeń, uwzględniając dopasowanie barwne ścian, mebli, jak i innych planowanych elementów dekoracyjnych. Z kolei jeśli chodzi o trwałość, najczęściej wybieranym materiałem staje się dziś deska dębowa.

 

Jest to drewno twarde, bez problemu radzące sobie z długoterminową eksploatacją, w kuchniach, pokojach, lub korytarzach. Dostępne jest w kilku wariantach długości oraz szerokości, co pozwala na dokładniejsze dopasowanie konkretnej ilości desek do powierzchni podłogowej.

 

Odpowiednio zabezpieczone specjalistycznymi środkami daje naprawdę świetny efekt wizualny, a także umożliwia (podobnie jak parkiet) późniejsze cyklinowanie, które wydobywa z drewna na powrót jego naturalny, świeży kolor. Dzięki temu procesowi nawet kilkuletnia podłoga wygląda jak świeżo położona.

 

Deski dębowe to nie tylko inwestycja w jakość ale również trwałość posadzki. Dzięki swoim właściwościom raz położone będą służyć przez całe lata, co stanowi dużą oszczędność dla domowego budżetu.