Dlaczego warto skorzystać z projektanta wnętrz

Dlaczego warto skorzystać z projektanta wnętrz
Wiele osób decyduje się na gotowe projekty mieszkań, których jest pod dostatkiem w różnego rodzaju pismach branżowych i katalogach, oferowanych przez różne firmy. Wyglądają ładnie, elegancko, ale brakuje im zazwyczaj jednej, najważniejszej rzeczy – są mało praktyczne. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zatrudnienie projektanta wnętrz, który dostosuje się do indywidualnych preferencji zamawiającego.

Różni ludzie, różne potrzeby

Nie ma jednego, najlepszego rozwiązania na mieszkanie w bloku czy własny domek. Zawsze istnieją jednostkowe potrzeby, które trzeba uwzględnić przy projekcie. Często do projektantów wnętrz zgłaszają się osoby niepełnosprawne lub mające kogoś z dysfunkcją ruchową wśród domowników. Nawet najlepszy gotowy projekt nie będzie w pełni odpowiadał takim specjalnym potrzebom. Różne są stopnie niepełnosprawności i wymagania, dlatego lepiej współpracować z projektantem wnętrz, aby satysfakcja była pełna po zakończonej pracy. Korzystanie z mało funkcjonalnego mieszkania to duży problem, także dla osób w pełni zdrowych. Sama kwestia estetyczna to zdecydowanie za mało. Z zewnątrz, na pierwszy rzut oka wszystko może wyglądać idealnie, jednak po jednym dniu korzystania z takiego mieszkania, zdania będą zdecydowanie inne. Dlatego też warto zdecydować się na profesjonalistów, np. „Biuro projektowe Lux Interiors” Oferuje kompleksową obsługę projektu: dostarcza materiały, dogląda ekipy remontowej, dbając o każdy, nawet najmniejszy szczegół projektu.

Zdrowie ponad wszystko

Bardzo często nie zwraca się uwagi na jakość materiałów wykończeniowych oraz na to, z czego zrobione są podłogi i ściany, np. w łazience, gdzie jest duży kontakt z wilgocią. Projektanci dbają o to, aby użyte surowce były odpowiednie pod każdym względem, nie uczulały i współgrały z ogólnym wystrojem wnętrza. W dzisiejszych czasach stawia się na zdrowe domy, w których panuje idealny mikroklimat. Projektanci wykonujący indywidualny projekt, dbają o ten aspekt mocno i co więcej, ustalają wraz z zamawiającym, co i gdzie umieścić. Dojście do konsensusu to podstawa, dlatego efekty są oszałamiające. Mieszkanie zyskuje pełną funkcjonalność i jest bezpieczne pod każdym względem.

Jak urządzi małe przestrzenie?

Małe wnętrza są bardzo trudne do urządzania. Trzeba pamiętać, że każda rzecz i materiał, który zostanie użyty w takim miejscu, może stwarzać chaos i optycznie pomniejszać przestrzeń. A chodzi zupełnie o coś innego. Jeśli mała, ciemna kuchnia będzie dobrze zaaranżowana, może wydawać się o kilka metrów większa. Wystarczy zastosować odpowiednie materiały odbijające światło, dodać przeszklenia i wstawić meble mobilne, takie które można schować we wnękę. Bardzo pomocne są także wysuwane blaty robocze, które mogą służyć również jako małe stoliki. Nie można zapominać także o kolorystyce ścian. Muszą to być jasne barwy, najlepiej ze wstawkami tapety 3D lub fototapety, które będą dawać efekt głębi. Takich trików aranżacyjnych jest mnóstwo, ale w gotowych projektach raczej trudno będzie je znaleźć.