Dobieramy okna do pomieszczeń

Dobieramy okna do pomieszczeń

Przy aranżowaniu pomieszczeń w domu jednorodzinnym wiele uwagi poświęca się najczęściej kolorystyce ścian, deseniom i kształtom. Jednak nie należy przy tym zapominać, że równie ważny jest właściwy dobór okien. Dzięki temu można stworzyć estetyczną aranżację wnętrza, a jednocześnie dbać o energooszczędność domu.

 

Okna dopasowane do charakteru pomieszczenia

Dobre dopasowanie okna dachowego do przeznaczenia pomieszczenia, jak i okien w ścianach domu, ma wpływ na uzyskanie właściwego komfortu mieszkalnego. Niewskazane jest instalowanie we wszystkich pokojach w domu tych samych okien, ponieważ inne wymagania będą musiały one spełniać w łazienkach, a zupełnie inne w pokojach dziecięcych czy w sypialni. Rekomendowane do łazienek i kuchni, czyli do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności powietrza, będą okna drewniano-poliuretanowe lub ogólnie wyprodukowane z tworzyw sztucznych – takie dedykowane do łazienek produkty ma w bogatej ofercie firma Velux. Drewniane okna nie są najlepszym rozwiązaniem do pomieszczeń, w których jest wilgotno, gdyż są one znacznie bardziej narażone na działanie wody czy pary wodnej.

 

 

Dla zastosowań „specjalnych” polecane będą produkty rekomendowane do zastosowania w pomieszczeniach o określonych funkcjach, w tym we wspominanych już łazienkach i kuchniach. W pokojach dziecięcych warto ponadto zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych domowników, instalując okna o podwyższonej odporności na stłuczenie. Dla najbardziej wymagających użytkowników dostępne są innowacyjne okna nowej generacji, zapewniające wysoki komfort użytkowania oraz minimalizowania zużycia energii.

 

 

Energooszczędność dzięki oknom

Duże powierzchnie energooszczędnych okien dachowych i tradycyjnych, pozwolą na odpowiednie doświetlenie pomieszczeń domowych, zaś ich wysoka izolacyjność termiczna sprawi, że łatwiej będzie utrzymać w nich odpowiednią temperaturę. Okna tego rodzaju skupiają na sobie promienie słoneczne, dzięki czemu zmniejszają się koszty ogrzewania domowego. Oprócz podwyższenia komfortu mieszkalnego domowników, w naszej kieszeni pozostanie dzięki temu więcej pieniędzy.