Gdzie przechowywać stylowo dokumenty?

Gdzie przechowywać stylowo dokumenty?

W każdym biurze prędzej czy później pojawia się pytanie, gdzie schować potrzebne dokumenty, które nie powinny leżeć na biurkach pracowników. W niektórych działach dokumenty stają się bardziej wymagające, bowiem można je przechowywać jedynie zamknięte, a dostęp do nich powinien być bardzo ograniczony. I tu stają się niezbędne odpowiednio dobrane meble biurowe.

Najwięcej przemyślenia przy aranżowaniu wnętrz w biurach wymaga zakup szaf. Same szafy biurowe różnią się między sobą w zależności od przeznaczenia. I tak obok sejfów, zamykanych na specjalne zamki, które w całości wykonuje się najczęściej z metalu i umieszcza w jednym, konkretnym miejscu, w biurach można spotkać zarówno zamykane na klucz szafy na akta i dokumenty, jak i szafy na ubrania. Ich wybór oznacza konieczność wskazania koloru szafy, ważniejsze jednak jest jej przeznaczenie.

Nowoczesne szafy mogą mieć przesuwne drzwi, które zajmują dużo mniej miejsca niż klasycznie otwierane szafki. Także przesuwane drzwi mogą być wyposażone w specjalny zamek zamykany na klucz. Fronty i boki szaf biurowych wykonane są najczęściej z melaminy w wybranym kolorze. Wykorzystanie melaminy ma na celu ułatwienie zachowania mebla w czystości. Równie popularna jest płyta laminowana, bardzo często także specjalnie wzmacniana i odporna na ścieranie. Oczywiście należy pamiętać, że niektóre szafy są wykonane z metalu. Zwykle są to szafy przeznaczone na specjalny rodzaj dokumentacji.

Jednak także w przypadku mebli biurowych można znaleźć meble o bardzo nowoczesnej formie czy rodzaju wykończeń. Obok szaf z klasycznymi półkami czy szufladami, które przez lata już się nieco opatrzyły, można znaleźć także takie, które mają wymyślne fronty czy równie fantazyjne półki. Nowoczesne szaf do biur mogą być również wykończone wzmacnianym szkłem czy hartowaną stalą, z której robione są zarówno wygodne nóżki, jak i okucia wzmacniające brzegi szaf.

Wybierając szafy do biura warto dobierać je nie tylko pod kątem ich wyglądu i możliwości dopasowania do posiadanych już elementów wyposażenia biura, ale przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność i potrzeby pracowników.