Jak wybrać odpowiednie urządzenie czyszczące?

Jak wybrać odpowiednie urządzenie czyszczące?

Utrzymanie porządku to w miejscach publicznych i domach prywatnych bardzo ważna kwestia. Nabywając sprzęt do czyszczenia, należy wziąć pod uwagę warunki, w których urządzenie będzie używane. Tylko odpowiedni dobór maszyny czyszczącej do powierzchni oraz do warunków pracy, zapewni satysfakcjonujące i bezpieczne użytkowanie.

Rodzaj czyszczonej powierzchni

Poszczególne rodzaje powierzchni wymagają użycia odpowiednich środków czyszczących, ale i odpowiednio dobranych maszyn. Jeśli planujemy nabyć urządzenie do czyszczenia wykładzin podłogowych i dywanów, obiektem naszego zainteresowania powinny stać się odkurzacze piorące, jeśli jednak szukamy rozwiązania, które pomoże nam zadbać o ładny wygląd posadzki, najlepszym wyborem będzie polerka do posadzek. Urządzenia różnią się między sobą nie tylko rozmiarami i ceną, ale także – a nawet: przede wszystkim – sposobem działania. Pamiętajmy, że maszyny czyszczące należy zawsze użytkować zgodnie z przeznaczeniem, nieprawidłowe użycie grozi nie tylko awarią urządzenia, lecz również uszkodzeniem czyszczonej powierzchni.

Wielkość i charakter czyszczonej powierzchni

Oczywiste jest, że hala magazynowa o ogromnej powierzchni, albo posadzka w hipermarkecie, którą każdego dnia przemierzają tysiące ludzkich nóg, wymagają użycia innych maszyn czyszczących, niż niewielkie mieszkanie do prywatnego użytku. Na rynku znajdziemy wiele maszyn sprzątających, z łatwością można więc dobrać sprzęt do własnych potrzeb. Do dużych, intensywnie eksploatowanych powierzchni, polecane są przede wszystkim samojezdne maszyny czyszczące lub kablowe maszyny do czyszczenia podłóg, o dużych gabarytach i posiadające wiele funkcji. W miejscach, których podłogi źle znoszą działanie wody, najbezpieczniej będzie zastosować maszynę szorująco-zbierającą, która od razu suszy czyszczoną powierzchnię.

Parametry techniczne

Bardzo ważne jest, by do swoich potrzeb dobrać urządzenie, zapewniające komfort użytkowania. Jeśli szukamy sprzętu do czyszczenia stosunkowo dużej powierzchni, zbiornik wodny urządzenia nie powinien być zbyt mały – w przeciwnym razie będziemy musieli ciągle przerywać pracę, aby uzupełnić zapas wody. Podobnie wygląda sytuacja z czasem pracy – jeśli wiemy, że sprzęt będzie używany bez przerwy przez dłuższy czas, kablowa maszyna do czyszczenia będzie z pewnością lepszym rozwiązaniem, niż sprzęt bezprzewodowy z wmontowanym akumulatorem – doradzają eksperci z numatic-haerson.pl.

Cena – nie zawsze najważniejsza

Choć większości osób zależy na nabyciu możliwie najtańszego sprzętu do sprzątania, warto mieć na uwadze, że czasami naprawy usterek mogą być bardziej kosztowne, niż jednorazowy zakup nieco droższej, ale niezawodnej maszyny. Cena stanowi ważny czynnik, wpływający na decyzję o zakupie, ale nie powinna stanowić jedynego kryterium wyboru urządzenia. W przypadku zakupu sprzętu do firmy sprzątającej, czy na własny użytek obiektu publicznego, każda awaria może przynosić olbrzymie straty lub negatywnie wpłynąć na wizerunek instytucji.

Miejsce zakupu ma znaczenie

Nie dla wszystkich może wydawać się oczywiste, że ogromne znaczenie ma źródło pochodzenia nabytego sprzętu. Jeśli maszynę czyszczącą nabywamy u autoryzowanego dealera, możemy mieć pewność, iż nabywamy w pełni oryginalny produkt. Na zakupiony sprzęt powinniśmy uzyskać gwarancję. Nie należy dokonywać zakupu w miejscach podejrzanych, w których ceny produktów są nienaturalnie niskie, ani kupować sprzętów nieznanej firmy, ponieważ w przypadku awarii możemy mieć problem ze znalezieniem pasujących części

Więcej informacji na temat profesjonalnych urządzeń czyszczących Numatic można znaleźć na stronie autoryzowanego dealera: www.numatic-haerson.pl