Jakie stoły z krzesłami będą odpowiednie do jadalni, a jakie do małej kuchni?

Jakie stoły z krzesłami będą odpowiednie do jadalni, a jakie do małej kuchni?

Niezależnie jak wygląda Twoje miejsce przygotowania i spożywania posiłków, najważniejszym punktem jadalni czy kuchni jest stół z krzesłami. Projektanci wnętrz i producenci meblowi prześcigają się w tworzeniu nowych inspiracji, jednak przed zakupem musisz pamiętać, że stół z krzesłami musi spełniać swoją praktyczną rolę.

 

Które stoły z krzesłami pasują do jadalni i dużej kuchni?

Jadalnię tworzy zazwyczaj wspólna przestrzeń kuchni oraz salonu, więc jeżeli masz do wykorzystania sporo miejsca możesz pozwolić sobie na zakup okrągłego stołu. Przy owalnym lub okrągłym blacie zmieści się więcej osób niż przy kwadratowym lub prostokątnym stole, w miarę potrzeb możesz dostawić dodatkowe krzesła. Duże wnętrza z drewnianym, okrągłym stołem prezentują się niezwykle efektownie i elegancko. Wybierając krzesła do okrągłych stołów nie musisz decydować się na ich parzystą ilość. Prostokątny, duży stół zdecydowanie łatwiej wpasujesz w przestrzeń jadalni, nie wymaga angażowania tak dużej przestrzeni jak jego okrągły kuzyn. To funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się w pomieszczeniach o różnym układzie i metrażu.

 

Kiedy planujesz rodzinne uroczystości, w dużym gronie, możesz zdecydować się na stół rozkładany, który pomieści nawet 24 osoby. Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem kuchni dużej lub średnich rozmiarów najlepiej zdecydować się na stół kwadratowy lub prostokątny, który możesz ustawić przy ścianie. Najdogodniejszą opcją jest zakup stołu z krzesłami w komplecie, co pozwala zachować spójność konwencji, jednak obecne trendy pozwalają na dowolną zabawę stylem oraz kolorystyką. Stoły z krzesłami do jadalni i kuchni wybierzesz z pomocą www.Homebook.pl, jest tam szeroki wybór inspiracji wnętrzarskich, które ułatwią Ci zagospodarowanie przestrzeni.

 

Czym kierować się w wyborze stołu z krzesłami do małej kuchni?

Niewielkie kuchnie wymagają ergonomicznych rozwiązań, dlatego sprawdzają się tutaj sprzęty kompaktowe. Kiedy możesz przeznaczyć, na kuchenny stół z krzesłami, minimum miejsca postaw na modele składane lub stoliki, które możesz wsunąć w zabudowę kuchennych mebli. Wysuwane stoliki pozwalają stworzyć jadalny kącik, w którym, po dostawieniu małego krzesła lub taboretu, wygodnie spożyjesz posiłek. Tak samo funkcjonalne są rozkładane stoły, których blat możemy opuścić kiedy z niego nie korzystamy. Rolę stołu może spełnić kuchenny blat, przy którym ustawisz modne, wysokie krzesła w stylu barowym tzw. hokery. Warto też pomyśleć o wykorzystaniu, w kuchennej scenerii, konsoli, do której też niezbędne będą wysokie krzesła. Spójną aranżację daje przedłużenie blatu kuchennego, dzięki czemu zyskasz dodatkową przestrzeń roboczą. Podczas gotowania, przyrządzanie posiłków łatwo zabrudzić meble i sprzęty, dlatego kuchenne krzesła powinny być łatwe w czyszczeniu.

O czym należy pamiętać dobierając stół z krzesłami do wnętrza?

Zastanawiając się nad wyborem stołu z krzesłami do jadalni i kuchni musisz uwzględnić powierzchnię, którą masz do dyspozycji i wybrać takie meble, które pozwolą na spożywanie posiłków w komfortowych warunkach. Przyjmuje się, że jedna osoba przy stole potrzebuje około 70 do 80 cm, a typowa wysokość stołu, wygodna dla biesiadników to 75 cm. Kiedy ustawiamy stół w pobliżu ściany musimy przeznaczyć około 70 cm miejsca na wysunięcie krzesła.