Krzesło obrotowe a fotel obrotowy

Krzesło obrotowe a fotel obrotowy

W przypadku osób, które znaczną część dnia pracują w pozycji siedzącej, wybór odpowiedniego krzesła ma dla nich kluczowe znaczenie. W przeciwnym wypadku problemy z kręgosłupem mogą stać się uporczywą codziennością, skutecznie utrudniającą normalne funkcjonowanie. Aby uchronić się przed licznymi dolegliwościami, należy zainwestować w wygodny, regulowany fotel, dodatkowo wyposażony w wysokie oparcie, podłokietniki, specjalne uwypuklenie w części lędźwiowej kręgosłupa. Krzesła przeznaczone do biur mają zwykle trwałą bazę, pięcioramienną podstawę z kółkami, które dostosowują się do podłoża. U osób cierpiących na choroby kręgosłupa, taki fotel może okazać się niewystarczający. Podobnie zresztą jak w przypadku kobiet w zaawansowanej ciąży. W tym wypadku koniecznością staje się zakup krzesła obrotowego medycznego, które legitymuje się specjalnymi atestami.

Dla wielu osób krzesło obrotowe i fotel obrotowy znaczy to samo. Czy tak jest w istocie? Siedzenie obrotowe, inaczej nazywane również menedżerskim czy gabinetowym, jest zwykle tak zaprojektowane, aby zapewnić swojemu użytkownikowi jak najlepszy komfort. Cechami charakterystycznymi jest skórzane obicie, miękkie wypełnienie mające za zadanie uprzyjemnić przebywanie na nim. Mankamentem jest fakt, że siedzisko na stałe połączone z oparciem uniemożliwia swobodną regulację, przez co nie nadaje się do wielogodzinnego przebywania za biurkiem.

A jak sytuacja przedstawia się w przypadku wyboru krzesła obrotowego dla dziecka? U smyków kręgosłup dopiero wykształca się, dlatego od samego początku powinien być maksymalnie jak najlepiej podparty. A zatem podczas jego kupna należy zwrócić uwagę, aby było wyposażone w regulowane siedzisko, oparcie, podłokietniki, a także charakteryzowało się odpowiednią wysokością. Rzeczą absolutnie najważniejszą jest, aby posiadało hamowane kółka, które zapewnią dziecku właściwy stopień bezpieczeństwa.

Jak zatem wybrać dobre krzesło obrotowe? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby umożliwiało przyjęcie dla kręgosłupa najbardziej optymalną dla niego pozycję, czyli w kształcie litery „S”. Dodatkowo musi posiadać pięcioramienną podstawę z kółkami zapewniającymi stabilne podparcie. Przed zakupem warto sprawdzić także rodzaje kółek. Do wyboru mamy te uniwersalne, antypoślizgowe, jak również te przeznaczone do poruszania się po wykładzinie, dywanie lub posadzce. Bardzo istotnym elementem warunkującym wygodę oraz bezpieczeństwo dla naszego kręgosłupa, jest obecność podłokietników, które wywierają ogromne znaczenie dla odpowiedniej kondycji pleców.