Meble do przedpokoju

Meble do przedpokoju

Choć urządzeniu przedpokoju poświęcamy najmniej uwagi, warto zwrócić uwagę na fakt, że to właśnie to pomieszczenie jest wizytówką naszego domu czy mieszkania. Jest to pierwsze miejsce, jakie widzą nasi goście czy osoby, które zatrzymują się jedynie w drzwiach. To właśnie tam przygotowujemy się do każdego wyjścia z domu. Trzeba więc zadbać o to, by był on stylowy i funkcjonalny.

Jednym z elementów, mających ogromne znaczenie są meble do przedpokoju, które powinny być oczywiście estetyczne, ale też praktyczne i pojemne. To właśnie one będą miały za zadanie pomieścić nasze buty i okrycia wierzchnie, tak, by pomieszczenie nie straciło swojego reprezentatywnego charakteru. Ponadto w przedpokoju często przechowujemy także różne domowe sprzęty. Trzeba więc pamiętać o tym, aby podczas urządzania trzeba pamiętać o tym, aby utrzymać komfort użytkowania.

Dziś urządzanie przedpokoju staje się coraz łatwiejsze. Producenci różnego rodzaju elementów przeznaczonych do tego właśnie pomieszczenia mają na względzie fakt, że w wielu mieszkaniach przedpokoje są małe, ciasne i wąskie, często mają niewygodne w użytkowaniu kształty. Bez problemu więc kupimy meble do przedpokoju różnych rozmiarów, nawet małe i płytkie.

Podstawowe meble do przedpokoju

W miarę możliwości w przedpokoju powinny znaleźć się takie meble i elementy, jak szafa na ubrania, szafka lub komoda na buty, wieszak z półka na czapki i rękawiczki, lustro oraz ewentualnie jakieś siedzisko, które ułatwi nam zakładanie butów. Jeśli przedpokój jest duży dość foremny, jest szansa, że bez problemu zmieścimy w nim wszystkie wspomniane elementy i starczy miejsca nawet na stolik z krzesłem, gdzie będziemy mogli wygodnie usiąść, by na przykład podpisać druczek listonoszowi czy kurierowi. W przypadku małego przedpokoju będziemy zmuszeni zrezygnować z niektórych elementów na rzecz tych, które będą najbardziej niezbędne.

Wnęka w przedpokoju – sposób na szafę

Meble do przedpokoju muszą być funkcjonalne. Niestety nie w każdym przedpokoju mamy tyle przestrzeni, by wstawić dużą i pojemna szafę. Jeśli w naszym przedpokoju znajduje się wnęka, warto przeznaczyć ją na szafę wnękową, co jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku przedpokoi o praktycznie każdej powierzchni. W zależności od konstrukcji architektonicznej, jak i własnych umiejętności, możemy zagospodarować wnękę samodzielnie lub też zatrudnić do tego fachowców, którzy zrobią nam szafę na zamówienie. Najlepsza będzie wnęka zamknięta ścianami z dwóch stron, wtedy koszty wbudowania szafy wyjdą mniejsze. Nie musimy martwić się o wykonanie pleców i boków szafy. Wystarczy nam zestaw wieszaków, półek i szuflad, które zasłonimy drzwiami przesuwnymi.

Szafa wolno stojąca

Dziś wybierając meble do przedpokoju mamy możliwość przebierania wśród różnych modeli i wielkości. Szerokości dostępnych w sprzedaży szaf zaczynają się już od 30 cm. Mają też starannie zaprojektowane wnętrze, by korzystanie z nich było jak najbardziej wygodne i komfortowe. Zaletą szafy wolnostojącej jest możliwość łatwego dobrania jej do stylu wnętrza, jak i możliwość przestawienia w inne miejsce podczas urządzania przedpokoju. Minusem mogą być standardowe głębokości szaf, wynoszące zwykle 60 cm, co może być niewystarczające dla grubszych kurtek, zwłaszcza większych panów.

Moduł przedpokojowy – gdy nie ma miejsca na szafę

W małych i wąskich przedpokojach, typowych dla bloków i często kamienic, możemy nie znaleźć miejsca na szafę. Oznacza to, że trzeba będzie zrezygnować z jej obecności w przedpokoju i poszukać innych rozwiązań. Jednym z nich okazuje się moduł przedpokojowy, złożony zwykle z szafki z szufladą, drążka, wieszaka, lustra i minimum jednej półeczki. Pozwala on utrzymać porządek na małej powierzchni, co nie należy do najłatwiejszych zadań. Do szafki i szuflady będzie można schować różne drobiazgi, które leżąc na wierzchu sprawiać będą wrażenie bałaganu.

Szafka lub komoda na buty

Ważnym meblem jest komoda lub szafka na buty. W sprzedaży dostępne są modele o różnych wymiarach i pojemnościach. Do wąskiego przedpokoju warto kupić wyższą, ale płytką szafkę, która nie zajmie dużo miejsca. Jeśli mamy w przedpokoju szafę, w której mieszczą się buty, możemy wybrać niską komódkę z siedziskiem, która pomieści buty, w których chodzimy aktualnie, a dodatkowo ułatwi nam zakładanie butów.

Lustro – nie mebel, ale być musi

Nawet w najciaśniejszym pokoju nieodzownym elementem jest lustro. Najlepsze będzie takie, w którym obaczymy całą swoją sylwetkę, gdyż przed wyjściem chcemy wiedzieć, jak się prezentujemy „w całości”. Ponadto lustro optycznie powiększa przestrzeń w przedpokoju.

Podsumowując

Dziś w sklepach znajdziemy ogromny wybór mebli do przedpokoju (na przykład na http://www.domzpomyslem.pl/pomysly-i-porady/jak-urzadzic-przedpokoj/meble-do-przedpokoju,pr195.html) i akcesoriów, z których każdy znajdzie i wybierze coś dla siebie i do swojego przedpokoju, które dopasujemy zarówno pod względem stylu, jak i rozmiarów.