Pokój dla gości – na co zwrócić uwagę podczas wybierania mebli?

Pokój dla gości – na co zwrócić uwagę podczas wybierania mebli?

Pokoje dla gości również powinny być odpowiednio zaaranżowane. Dzięki odpowiednio dobranym meblom goście mogą korzystać z nich jeszcze wygodniej!

W wielu polskich domach urządza się pokoje dla gości, czyli pokoje, w których można przenocować najbliższych w trakcie wspólnych spotkań. Często jednak pojawia się pytanie – w jaki sposób można zaaranżować te wnętrza tak, aby gościom korzystało się z nich komfortowo?

Łóżko to podstawa

Zdecydowanie najważniejszym meblem w aranżacji jest odpowiednie łóżko. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo modeli łóżek, więc na jakie warto się zdecydować?

W sklepie on-line agatameble.pl dostępne są łóżka zarówno jednoosobowe, jak i dwuosobowe. Gdy pokój dla gości jest nieco większy, dobrym pomysłem będzie wybranie łóżka dwuosobowego o wymiarach 140×200 cm. Gdy przestrzeni do dyspozycji jest mniej, można zdecydować się na łóżko o wymiarze 120×200 cm czy też 90×200 cm.

Zamiast łóżka można też wybrać rozkładany narożnik albo kanapę – jest to jednak większy wydatek.

Stolik nocny – przestrzeń przy łóżku

Gdy w pokoju jest dodatkowe miejsce, także warto dokupić do niego stolik nocny – nawet niewielki będzie bardzo pomocny, ponieważ można umieścić na nim telefon, szklankę wody, książkę.

Na stoliku nocnym można ustawić również lampkę nocną, ale zamiast niej można także zdecydować się na lampę podłogową, która będzie pełniła taką samą funkcję.

 

Szafa i komoda – łatwe przechowywanie

Oprócz łóżka nie powinniśmy również zapominać o odpowiednim miejscu do przechowywania. W tej roli sprawdzi się najlepiej szafa ubraniowa oraz komoda. Dzięki nim goście będą mogli łatwo przechowywać swoje ubrania i inne przedmioty.

Jeżeli szukasz inspiracji oraz wyjątkowych mebli do pokoju gościnnego, sprawdź ofertę sklepu internetowego Agata Meble – to właśnie tam można znaleźć pełną gamę szykownych mebli doskonałych również do pokoju gości. Zamówienia można składać 24 godziny na dobę pod adresem agatameble.pl. Meble dostarczane są już w przeciągu kilku dni pod wyznaczony przez klienta adres na terenie całego kraju.