Rolety materiałowe – warto je mieć czy nie?

Trendy wyposażenia domów się zmieniają, ale chyba każdy decyduje o tym, co chce mieć, by zaspokoić swoje estetyczne wizje. Moda i wygoda człowieka sprawiają, iż rolety są nieodłącznym elementem współczesnych mieszkań czy domów. Dużą popularnością cieszą się rolety wykonane z materiałów.

Co wiedzieć, by dokonać wyboru?

Różnorodność rolet, jaka pojawiła się na naszym rynku, pozwala na wybór odpowiedniej do pomieszczenia. To wybór na lata, zatem warto go przemyśleć, a materiał  dopasować do wnętrza, by zdobił, a nie szpecił. Ważne, by roleta współgrała z wystrojem, a nie była czymś oderwanym. Roleta powinna być nie tylko ozdobnikiem, ale też narzędziem do zasłaniania okien, jej rola powinna być jasno określona. Tylko wtedy zakupy rolet będą sensowne, jeśli będzie wiadomo, czemu ma ona głównie służyć. Nie bez znaczenia na pewno są: indywidualny gust, smak i preferencje.

Do salonu albo kuchni – czy wybór materiału powinien się różnić?

Oczywiście, że tak. Inną tkaninę na pewno należy wybrać do kuchni, a inną do salonu. W salonie zazwyczaj umieszcza się rolety o głębokiej barwie, można polecić zamsz jako materiał, który z całą pewnością doda salonowi wytworności i elegancji. Ciemne barwy rolety po zasłonięciu przyciemnią pokój, a często właśnie o to chodzi w salonie, by poczuć się magicznie, wyjątkowo i elegancko. Pojawiły się już na rynku rolety transparentne i całkowicie zaciemniające pomieszczenie.

Kuchnia – ,,serce domu”, ale to też miejsce, gdzie głównie się gotuje. Tu zatem trzeba wybrać materiał nieco delikatniejszy, może jakiś pastel z dodatkiem wzoru florystycznego czy haftu. Jasny materiał przepuści więcej światła, doda kuchni przestrzeni, a gotującemu werwy do pracy. Wzór na tkaninie podkreśli znaczenie pomieszczenia, doda wyrazistości i na pewno będzie elegancką ozdobą.

Ktoś powiedział –  „mój dom jest moją twierdzą” i tak właśnie jest. Roleta może nie wpuścić światła, ale też może dodać do twierdzy troszkę ciepła, podkreślić piękno i stworzyć odpowiedni nastrój.