Stylowe kabiny prysznicowe do eleganckiej łazienki

Stylowe kabiny prysznicowe do eleganckiej łazienki

Pomysłów na aranżację łazienki jest wiele, jednak jednym z najmodniejszych trendów jest obecnie stonowana elegancja oparta na minimalizmie. Styl ten charakteryzuje się perfekcyjnym dopasowaniem wszystkich elementów wyposażenia łazienki, minimalną liczbą dekoracji, prostym, lecz jednocześnie niebanalnym designem, wysoką jakością materiałów, a także łagodną kolorystyką. W takiej stylistyce można znaleźć nie tylko płytki, ale także ceramikę sanitarną, armaturę oraz oczywiście kabiny prysznicowe.

Jakie kabiny prysznicowe pasują do eleganckiej łazienki?

Wybierając poszczególne elementy wyposażenia łazienki, której styl ma odpowiadać zasadom minimalizmu i elegancji, warto sprawdzić oferty wielu producentów. Jeśli chodzi o kabiny prysznicowe, wiele modeli zebranych jest w jednym miejscu na stronie internetowej tego sklepu specjalizującego się w wyposażeniu łazienek: https://tanialazienka.com/kabiny.html. Jak widać, kabiny różnią się między sobą przede wszystkim kształtem, ale także konstrukcją. Bardzo stylowe są na przykład kabiny okrągłe, które zachwycają idealnie zaokrągloną konstrukcją wykonaną z transparentnego szkła, mogącą być ważnym akcentem eleganckiej łazienki. Elegancji nie można także odmówić wielu modelom kabin półokrągłych, których szklane drzwi w większości przypadków wykończone są stalą szlachetną, podkreślającą ich wysmakowany styl. Takie klasyczne kabiny sprawdzają się w zasadzie w każdym wnętrzu, także tym o niewielkich wymiarach. Jeśli komuś zależy na nowoczesnym minimalizmie, powinien jednak zwrócić uwagę na najmodniejsze obecnie kabiny typu walk- in, czyli kabiny prysznicowe bez brodzika.

Elegancki minimalizm kabin walk- in

Ten rodzaj kabin spełnia wszystkie warunki stylu łączącego w sobie elegancję i minimalizm. Ich konstrukcja oparta jest na bardzo prosty ściankach opartych bezpośrednio na podłodze wyłożonych płytkami. Brak brodzika w ich przypadku sprawia, że cała konstrukcja wydaje się bardzo lekka i delikatna, dzięki czemu kabina świetnie komponuje się z resztą pomieszczenia, nie zakłócając jej harmonii. Kolejną zaletą takich kabin jest to, że w wielu przypadkach można je swobodnie dopasowywać do potrzeb lub warunków pomieszczenia. Wykorzystując naturalne ściany łazienki oraz specjalne ścianki prysznicowe można stworzyć kabinę o dowolnym kształcie i wielkości. Jeśli ktoś dysponuje naprawdę dużym pomieszczeniem, może stworzyć dzięki temu imponujący salon kąpielowy. Eleganckiego sznytu kabinie można dodać poprzez wyposażenie jej w fantazyjnie ozdobione odpływy liniowe oraz designerski panel prysznicowy. Zamiast ścianek prysznicowych można także zastosować kompletną kabinę typu walk- in, na przykład taką prostokątną jak ta: https://tanialazienka.com/pl/p/KABINA-PRYSZNICOWA-PROSTOKATNA-90X120-CM/4187. Jej bezramowa konstrukcja składa się z hartowanego szkła przezroczystego, które wykończone jest bardzo subtelnymi elementami z aluminium. Surowy wygląd kabiny doskonale wpisuje się w najmodniejszy styl minimalistyczny i pozwala wydobyć piękno płytek ściennych oraz podłogowych.