Żaluzje, zasłony, rolety – czym zasłaniać okna

Żaluzje, zasłony, rolety – czym zasłaniać okna

Moda zmienia się nieustannie. Dotyczy to również aranżacji wnętrz, które w zależności od sezonu są różne. Niebagatelne znaczenie mają w tym przypadku okna – to jak je ozdabiamy ma bowiem wpływ na całe pomieszczenie. Co zatem robić, gdy chcemy, by okna wyglądały oryginalnie i modnie, a zarazem można je było zasłonić, gdy nie chcemy zbyt dużo światła?

Przez ostatnie lata okna i ich zaciemnienia przechodziły wiele metamorfoz. Wiele osób stosuje bądź stosowało zasłony czy rolety, inni zwykłe żaluzje. O zaletach i wadach tych produktów można by mówić dużo. Żaluzje metalowe, rolety kolorowe, tak zwane rolety dzień noc, czy zwykłe materiałowe zasłony. Wszystkie te rodzaje zasłonięć są mniej lub bardziej pożądane, w zależności od mody czy gustu kupującego. Alternatywą dla zwykłych żaluzji czy rolet są żaluzje plisowane. Są innowacyjnym rozwiązaniem dla okien.

Plisowane żaluzje są skuteczne w zaciemnianiu okien, a dodatkowym atutem jest możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna (a nie tak jak dotychczas całości od góry). Wybierając plisowane żaluzje warto zwrócić uwagę na różnorodność kolorów i rodzajów żaluzji. Ważne jest również to gdzie i w jaki sposób będą montowane (na ścianie, ramie okna czy szybie) lub wybrać montaż bezinwazyjny. Zaletą żaluzji plisowanych jest ich efektywne zaciemnienie pomieszczenia lub zasłonięcia przed ciekawskimi oczami. Gdy chcemy skutecznie zasłonić się przed słońcem lub przysłonić okna wieczorem, a przy okazji chcemy stworzyć w naszych pomieszczeniach odpowiedni nastrój oraz efektowny wygląd, warto zastanowić się nad nowoczesnymi i estetycznymi rozwiązaniami.

Warto zapewne zastanowić się przed wyborem odpowiednich żaluzji bądź innych metod zasłonięcia okien, gdyż wybór na rynku jest bardzo bogaty i może zawrócić w głowie. Różnorodność możemy zauważyć tak w cenie jak i materiale oraz kolorze. Tym bardziej nasz wybór nie powinien być szybki, a dokładnie przemyślany i dopasowany do wnętrza pomieszczenia. Dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów czy materiałów sprawimy, że wnętrze będzie całkowicie odmienione.